Lazer İle Kılcal Varis Tedavisi

İnce kılcal damar genişlemeleri ve küçük varisler;
lazer ile ‘hiç iz bırakmadan‘ yok edilir. Genellikle anestezi gerektirmeyen bir uygulamadır. Cilt üzerine uygulanan lazer ışığının kılcal damar içindeki kan (Hemoglobin) tarafından emilip o damarın büzülerek kaybolması esasına dayanan bir metoddur. Varis tedavisi seanslar halinde uygulanır. Seans sayısı değişkendir; tek seansta tedavi edilebilenlerin yanı sıra, birden fazla seansa ihtiyaç duyulan olgular da olabilir.

 

 

Örümcek damarlar gibi yüzeysel damarlar;
Fotona Nd: YAG lazerlerinden gelen enerji ile oldukça güvenli biçimde tedavi edilir. Ortalama 3 tedavide örümcek damarlar temizlenebileceği gibi bazı ciltlerde tek seansta da sonuç alınabilir.

Kılcal Varis

İnce Çizgiler ve Kırışıklıklar – Anti Aging
Lazer cildin üst katmanını nazik bir şekilde buharlaştırarak alt deride yeni kolajen üretimini uyarır. Böylece yeni deri oluşur, cilt daha pürüzsüz ve sıkıdır. İnce çizgileri ve kırışıklıkları giderir, aynı zamanda daha derin dinamik kırışıklıkları da düzeltir.

Sivilce – Akne
Lazerlerin uygun güçte aktarılan ışınları direkt ciltteki akne ile ilgili iltihaba neden olan bakterileri hedef alır. Tedavi sırasında cildin aşırı kuruması ve yağ oluşumu engellenir.

Akneye Bağlı Kılcal Varis

Damarsal Doğum İzleri – Hemangioma
Fotona lazerleri ile hem yüzeysel hem de daha derinde yer alan doğum izleri; farklı dalga boyutu kullanılarak, dokulara zarar vermeyecek şekilde tedavi edilir.

Kronik Kızarıklık
Kan damarlarının yarattığı kronik kızarıklık (rosacea ) vakalarının lazer ile tedavisi; hem gözle görülür kan damarlarını azaltmada hem de cildin kalınlaşmasını önlemede etkilidir.

Cutera Ndyag Üstünlüğü Nedir ?

  • Tüm cilt tiplerinde uygulanabilir.
  • Tüm yıl boyunca uygulanabilir.
  • Etkili soğutma ile konforlu bir uygulama ve üst derinin korunması sağlanır.
  • Uygulama anından itibaren etki başlar.
  • Deri retiküler venler dahil derin dokulara inebilme gücü vardır.
  • Az seansta hızlı uygulama olanağı sağlar.
  • Çok farklı damar sorunlarında etkinlik.